Yankesi powaariowali

30 maja 2018

businessinsider.com.pl/media/discovery-przeniesie-swoja-siedzibe-do-polski/v606nf2

Discovery, właściciel TVN, może zamknąć siedzibę w Londynie. Możliwe, że przeniesie ją do Polski

Discovery ma zamknąć swoją europejską siedzibę w Londynie. Możliwe, że przeniesie ją do Polski albo Holandii. Stanie się tak, jeżeli nie dojdzie do zawarcia ogólnounijnej umowy telewizyjnej – informuje „Guardian””.

Discovery Communications posiada w Europie ok. 100 kanałów telewizyjnych. „Guardian” dowiedział się, że z powodu brexitu amerykańska firma ma zamknąć europejski hub w Londynie i przenieść go w inne miejsce.

A to dlatego, że Discovery posiada brytyjskie licencje nadawcze. Jeśli Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską, firma je straci i nie będzie mogła nadawać programów w Europie. Dlatego – jak czytamy w „Guardianie” – jeśli umowa ws. brexitu nie będzie gwarantować zachowania tych praw, Discovery wyniesie się do innego kraju.

Gdzie? „Guardian” wymienia tutaj Warszawę i Amsterdam. W artykule pada też nazwisko Polki Katarzyny Kieli, która jest szefową Discovery na rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Discovery przejmuje Scripps Networks

W marcu tego roku Discovery Communications sfinalizowało przejęcie Scripps Networks Interactive – firmy będącej m.in. właścicielem polskiego TVN.

Transakcja została ogłoszona w lipcu 2017 roku i była warta ok. 14,6 mld dolarów. Discovery zapłaciło po 90 dolarów za akcje Scrippsa i przejęło 2,7 mld dolarów długu firmy. Wydało na to 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach serii C. Finalizacja transakcji czekała na zgodę regulatora w Irlandii i została wydana w marcu 2018 r.

WARTO WIEDZIEĆ:

No Comments

Comments are closed.