Re: Sprawa dosc prosta:

7 grudnia 2012

Tylko nie trzeba pisac, ze rewolucja w Rosji, komunizm to wyjatkowie rosyjski wynalazek, produkt rosyjskiek dzikiej mentalnosci. Akurat to wynik polskiej dywersii przeciw Rosji, bo wlasnie dla Polakow organizacja rewolucji w Rosji byla jedynym sposobem otrzymania niepodleglosci. To nie Rosjanie pisali w poczatku i w srodku XIX w.:

BOŻE, COŚ ROSJĘ

rosyjskie_tlumaczenie

Czy takie:

Alexander Jełowicki.

DO MOSKALI.

O ! niebaczni Sławianie , własney krwi strumienie

Szeroko po woienney rozleliście błoni;

Taka rzeka iey dzieli wasze pokolenie,

Że brat bratu nie może podać teraz dłoni,

I co świat miała ciszyć złączona potęga,

Gdzie iedni żebrzą, drugich miecz tam nie dosięga.

Tak Moskale żebrzemy, wiecie mieli, domy;

A teraz cudzoziemce przez nas ocaleni ,

Których my przed Ruskiemi zakryliśmy gromy,

Każą nam w policyiskiey stać u siebie sieni,

Nim tam iaką iałmużnę raczą nam wyrzucić ,

Ale wolim to znosić niż do was powrócić.

Im wstyd, nam was przepraszać nie ma ztąd powodu

O ! niegodzien imienia Słowiańskiego rodu,

Boday chleba nie użył z naszey żyzncy błoni,

Kto od swoich skrzywdzony, pierwszy się pokłoni.

Wy przeproście, bo będziem walczyć całe życie,

A póki my nie z wami, próżno świat straszycie.

Będę woyny, choć króle chcą gwałtem pokoiu

Ale w każdym nasz oręż napotkacie boiu ,

I choć teraz nie mamy ni orłów ni znaków

Że są ieszcze po cięciach poznacie Polaków,

A może Bóg nam wielki tey zemsty pozwoli,

Że siebie, i was razem wyrwiemy z niewoli.

Lub kiedy naród Sławian taka czeka chwała,

Że od Newy ma ludom błysnąć swobód zorze,

Że od was głos wyleci żeby Polska stalą ,

A krzywdy niepamięci pochłonęło morze :

«Mir! mir» rzekniecie do nas, ściśniem się za dłonie,

Wtenczas świata tyrani zadrżycie na tronie.

Nowe twierdze im sypać, stawcie mur ze stali

Jak przyidzie Rusin z Lachem, wszystko to obali

I szczątków nie zostanie tych szańców wsławionych ,

Na tronach zdruzgotanych, na berłach skruszonych

Drzewo świętey wolności tak zatkną wysoko,

Iż żaden miecz nie sięgnie, wszystkich uyrzy oko.

Paryż 1833.

rosyjskie_tlumaczenie

No i co? No, blysnali wam w lutym 1917 r. od Newy swobód zorze wylecil i od nas głos żeby Polska stalą, a krzywdy niepamięci pochłonęło morze, «Mir! mir» sto raz mowilismy do was… Dlaczego? Zeby wyscie, co sami 100 lat budzili nas dla rtewolucji, dla obalenia caratu, nas, zrobiwszych wszystko, co wyscie tak zyczyli nam, co oczekiwali od nas, 100 lat nazywajac Rosjan narodem niewolnikow, nas nazwali czerwona holota, czerwona zaraza, od ktorej Polska powinna zratowac Europe? Co za piekelna obluda, co za diabelska hipokryzja? To Rosjanie sa powinni odpowiadac za Dzierzynskich, Miezynskich, Jehud-Jagod, Wyszynskich, Lunaczarskich?

To tak samo nie plany samych Rosjan z roku 1861:

Pierwszym zadaniem w świetle rozwiązania włościańskiego lub chłopskiego zagadnienia [w Rosji], rozwiązanie którego, w zasadzie, dla nas jest faktem raczej wielce nieprzyjemnym, z naszej strony niezbędne jest staranie siać wśród prostego ludu nieufność do rządu, a potem wzbudzić nienawiść i wrogość do niego. Resztę zrobią Bóg, czas i nieustanne starania najlepszych patriotów naszych, ale przeważnie starania i wysiłki kościoła. Należy nawet z większego zła wyciągać dla siebie całą możliwą korzyść: postaramy się i moce piekielne wykorzystywać na użytek świętej sprawy!

Liberałów i czerwonych mnoży się coraz więcej. Szkodliwi w pewnym stopniu w środowisku ojczystym Polaków, czerwoni w Rosji są pożytecznym naszym instrumentem.

Zwroccie uwage – slowo ‚czerwony’ w stosunku lewych radykalow pojawilo sie nie w Rosji (gdzie ono bylo w ogole nie znanie az do r. 1917), lecz w Polsce jeszcze przed powstaniem 1863 r.!

I dzisiaj czy nie Polacy, nie rzad Polski, nie polska ynteligencja sa pierwszymi wsrod tych, co popieraja wszystkimi silami w Rosji, w Bialorusi, na Ukrainie, na Kaukazie jakiekolwiek destrukcyjnie sily, byle by oni szkodliw odrodzieniu silnej rosyjskiej panstwowosci: radykalow komunisticznych (Udalcow – prawnuk polskiej Zydowki, z czyjego rozkazu we wzietym prez bolszewikow Krymu byla zamordowana ledwie nie 1/3 calej ludnosci tego obwodu), nazistowskich (Limonow), islamskich separatystow i terorystow, czyje rece po lokiec w krwi cywilnych Rosjan i innych narodow Rosji (poczynajac od Dudajewa), potewmkow banderowskich nazistow na Ukrainie. Ale zbaw Boze Polske, zeby cala ta czerwono-brunatna holota, ktora wyscie i caly zachod popieracie, jak wczesniej jakichkolwiek rewolucjonistow i buntownikow w Rosji, rzeczewiscie wziela wladze w swoi rece! Niczemu jeszcze historia was nie nauczyla? Komu potem bedziecie skarzyc sie, przed kim znow bedziecie plakac lzami krokodylowymi, niedoumki, ze was samich znowu brutalnie zgenocydili wasi wlasni wykarmyszy? Jesli w ogole, bedzie komu plakac.

Powered by WPeMatico

No Comments

Comments are closed.