a tutaj więcej informacji

12 maja 2018

Źródła w Jerozolimie podają, że efektem zmasowanych działań lotniczych Hejl HaAvir była niemal całkowita eliminacja koncentracji irańskich jednostek specjalnych w Syrii, które zdaniem władz Izraela miały na początku tego tygodnia rozpocząć działania w kierunku zajmowanego przez Państwo Hebrajskie od 1967 obszaru Wzgórz Golan. Media izraelskie, powołując się na oświadczenie szefa resortu obrony Avigdora Libermana i briefing jego podwładnych, podają następująca listę celów: irańska baza wojskowa na południe od Damaszku, irańskie magazyny broni i amunicji na cywilnym lotnisku w Damaszku, duże irańskie bazy wojskowe w okolicach Al Kisua, różne pozycje formacji Al Kuds w głębi Syri oraz w pobliży granicy z Izraelem oraz centra wywiadu i logistyki sił irańskich w Syrii. Potężny rozmiar izraelskiej operacji lotniczej dokumentuje specjalna mapka, zamieszczona na stronie informacyjnej ministerstwa obrony.

Według mediów izraelskich do akcji odpierania nalotów włączyła się także syryjska obrona powietrzna, odpalając na przykład w obronie obszaru Damaszku liczne pociski ziemia-powietrze różnych typów. Spowodowało to kontratak z powietrza na syryjskie systemy naprowadzania i wyrzutnie. Izraelczycy podają, że zniszczyli wiele zestawów OP S-200 Wega i S-125 Peczora.

ruskie trolle teraz wymyślają, że systemy plot były wyłączone dlatego zostały zniszczone 😉 głupszych wyjaśnień nie mogli wymyśleć nawet w Olgino 😉

Jorl napisał 28.12.15, 13:42: „Ty Eva i Igor macie mentalnosc jak tu chytrze chapnac a nie zapracowac. Obydwoje wisicie na jakis garnuszkach socjalnych wiec i wam sie wydaje ze i kraje powinny tak robic. Praca wam smierdzi, zyc z pracy innych to jest fajnie. Ale wasnie wasza argumentacja jest takiego odbiorcy socjalow.”

No Comments

Comments are closed.